Faydalı Bilgiler

XOXO Türkçe Anlamı: XOXO Ne Demek?

XOXO Türkçe anlamı ve XOXO ne demek? Soruları, son zamanlarda internette en çok aranan konular arasında yer alıyor.

Dijital sistemlerin ve teknolojinin gelişmesiyle beraber, internet ve haberleşme büyük bir gelişme göstermiştir. Günümüzde dünyanın bir ucundan diğerine birkaç saniye içerisinde mesaj gönderilebilmekte, kısa süre haber alınabilmektedir.

Bu durum zamanla bazı kısaltmaların da ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bunların temel amacı bir mesajı veya duyguları iletmek, uzun kelimelerle ifade edilebilecek bir cümleyi 1-2 kelimeye sığdırmaktır. Bunlardan bir tanesi de Xoxo ne demek olur.  Bu cümlenin kullanılabileceği veya görülebileceği ortamlar,

  1. SMS,
  2. E-posta,
  3. Mektuplar,
  4. Sosyal medya üzerinden mesajlaşmalardır.

Bilindiği üzere her emoji ve kısaltmanın anlamı vardır. Bunları bilmeden kullanmak, istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olur.

Xoxo Türkçe Anlamı

XOXO Türkçe anlamı XOXO ne demek birçok kişi tarafından merak edilir. Kelimenin İngilizcesi Hugs and Kisses anlamını taşır. Türkçe anlamı ise kucaklamalar ve öpücükler anlamını taşır. Burada genellikle X kucaklaşma, O da öpmeyi temsil eder.

XOXO Türkçe anlamı XOXO ne demek sıkça sevgiyi ve iyi arkadaşlığı belirtmek için kullanılır.

XOXO Kökenleri Nereye Kadar Uzanır?

XOXO Türkçe anlamı XOXO ne demek köken olarak incelendiğinde oldukça eski olduğu görülür. Bu hususta öpücükleri ifade etmek için zarflara, notlara ya da harflerin altına X yerleştirme; samimiyet, inanç ve dürüstlük gibi nedenlerle gerek belgelere, gerekse mektuplara Hristiyan haçının çizildiği Ortaçağ’a kadar takip edilebilir.

XOXO Türkçe anlamı sonraki yıllarda imzalayan tarafından yeminlerinin bir göstergesi şeklinde, haça bir öpücük de eklenmiştir. Eski dönemlerde birçok insan okuma ve yazma bilmediği için belgelere veya mektuplara X yerleştirilmiş, samimi olduklarını da göstermek üzere öpücük işareti de eklenmiştir.

Burada X Yunanca mesih için kullanılan kelimeyi temsil etmesi nedeniyle Hıristiyan tarihi boyunca kutsal olarak düşünülmüştür. Daha sonraları XOXO ne demek kutsal bir yeminden ziyade öpme anlamını öne çıkmıştır.

XOXO Çeşitleri Nelerdir?

XOXO Türkçe anlamı XOXO ne demek içerisinde farklı seçenekler de vardır. Dolayısıyla farklı bir kombinasyon oluşturularak, kullanımı mümkündür. Bunlar şöyledir;

XOXO: Kucaklaşma ve öpücük anlamına gelir. X harfi kabul edilene göre kucaklaşmayı, O ise öpücüğü simgeler.

XO: XO ne demek bir öpücük ve kucaklaşmayı gösterir. Zira XOXO Türkçe anlamı XOXO ne demek içerisinde iki kere kullanılır.

X: XOXO Türkçe anlamı XOXO ne demek açısından sadece X kucaklama anlamını taşır.

Öpücük ve Sarılma Emojileri: XOXO Türkçe anlamı XOXO ne demek açısından bu seçenekler karşıdaki kişiye emojiler yoluyla aktarılır.

SWAK: XOXO Türkçe anlamı XOXO ne demek açısında SWAK, sealed with a kisskelimelerinin baş harflerinden oluşur. Kökeni 1. Dünya Savaşına kadar dayanmakta olup, askerler ve denizciler aşk mektuplarında kullanmış, böylece onları öpmüştür.

Kaynak: Wikipedia

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı