Neye İyi Gelir?Sağlık

Lansor Mide İlacı Nedir? Ne İşe Yarar?

Lansor mide ilacı nedir ne işe yarar ilaçlarla ilgili en çok sorulan sorular arasındadır. Lansor, Mide asidini azaltmak, düşürmek için kullanılan bir ilaçtır. İçerisinde bulunan etken madde lansoprazol’dur. Proton Pompa İnhibitörü ilaç grubana girmektedir.

Kapsül şeklinde bulunan ilaç, mideyle ilgili birçok rahatsızlığın tedavisinde verilmektedir. Bu nedenle Lansor mide bulantısına iyi gelir mi? Şeklinde sorular da yer almaktadır. İlacın kullanıldığı bazı durumlar şöyledir;

 1. Mide ülseri
 2. Oniki parmak bağırsağı ülseri
 3. Yemek borusu ülseri
 4. Mide ekşimesi
 5. H. Pylori bakterisinin neden olduğu mide enfeksiyonu

Her ilaçta olduğu gibi, Lansor 30 Mg 28 tablet yan etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle mide rahatsızlığı bulunanlar, mutlaka öncesinde doktora görünmeli, kontrollü şekilde kullanmalıdır. Peki, Lansor Mide İlacı Nedir? Ne İşe Yarar?

Lansor 30 Mg Ne İşe Yarar?

Lansoprazol etken maddesi, Proton Pompası İnhibitörüsınıfı ilaçlarına dâhildir. Bu grup, midenin salgılamakta olduğu asidi azaltır.Lansor Mide İlacı Nedir? Ne İşe Yarar? farklı tedavi durumlarında kullanılmaktadır. İlaç prospektüsünde bunlar şöyle geçer;

 1. Midede bulunan aşırı asit salgılanmasının engellemek
 2. Gastroözofageal reflü hastalığı
 3. Steroid olmayan yangı giderici olan ilaçları sebep bulunduğu ülserleri engellenmek ve tedavi etmek
 4. Oniki parmak bağırsağı ve midede ülserden sorumlu H. Pylori enfeksiyonunudan gelen ülserlerin tedavi durumunda
 5. Yemek borusu ilhitihabını tedavi etmek
 6. Mide ve oniki parmak bağırsaklarının ülserlerini engellenmek ve tedavi etmek

Ancak bilinçsiz ilaç kullanmak, hiçbir zaman çözüm değildir. Dolayısıyla sağlık sorunlarınız ve şikâyetleriniz varsa doktorunuza görünmek gerekir. Lansor kullananlar, bu nedenle dikkat olmalıdır.

Dolayısıyla Lansor mide bulantısına iyi gelir mi sorusu, henüz yeni başlayan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Mide ülseri vb. hastalıklarla yaşıyorsanız, bu soruyu doktorunuza yöneltmenizde fayda vardır. Lansor Mide İlacı Nedir? Ne İşe Yarar? Sorusunun detayları şu şekildedir;

Lansor 30 Mg 28 Tablet Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Lansor 30 MG 29 tablet yan etkileri de mevcuttur. Bu nedenle yanlış veya geligüzel kullanımı yapılmamalıdır.

Bu durum, Lansor muadili olan ilaçlar için de geçerlidir. Tüm ilaçlar tedavi için olmakla beraber, yan etkileri de görülmektedir. Bunlara maruz kalmamak için hekim tavsiyesi ve kontrolü olmadan kullanmamak gerekir.

Prospektüse göre Lansor 30 Mg 28 tablet yan etkileri, yaygın görülen durumlar bakımından şöyledir;

 1. Baş ağrısı
 2. Baş dönmesi
 3. Bulantı
 4. İshal
 5. Karın ağrısı
 6. Kabızlık
 7. Kusma
 8. Gaz
 9. Ağız ya da boğazın kuruması
 10. Karaciğer enzim seviyelerinde artma

Lanson kullananlar yaygın olmayan etkiler bakımından şunların olduğunu da bilmelidir;

 1. Trombositopeni
 2. Eozinofil
 3. Beyaz kan hücrelerinde hafif azalma
 4. Depresyon
 5. Eklem ağrısı
 6. Kas ağrısı
 7. El bileği, omurga ya da kalçada kırık
 8. Ödem

Lansor 30 Mg 28 tablet yan etkileri seyrek gözlemlenen yan etkiler bakımından şöyledir;

 1. Kansızlık
 2. Uykusuzluk
 3. Hayal görme
 4. Zihin karışıklığı
 5. Huzursuzluk
 6. Vertigo
 7. Uyuşma
 8. Uykululuk

Lansor 30 Mg 28 tablet yan etkileri içerisinde daha çok sayıda madde vardır. Bu nedenle kullanıcılar, dikkatli olmalı ve mutlaka doktor muayenesi ardından, reçeteli şekilde kullanmalıdır.

Bebeklerde lansor nasıl kullanılır da bu konuya girmektedir. Prospektüse göre çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. Bu nedenle bebeğinizde mide problemleri varsa hekime görünmeniz şarttır.

Lansor mide ilacı fiyatı 2020 – 2021 en doğru size en yakın eczaneden öğrenilebilir.

Lansor Mide İlacı Fiyatı 2020 – 2021

Lansor fiyat, ilaç kullanacaklar arasında her zaman merak edilmektedir. Fiyatı en doğru öğrenebileceğiniz yer eczanedir.

Zira Lansor mide ilacı fiyatı 2020 – 2021, bazı senelerde güncellenebilir. Bu nedenle size en yakın eczanıcıya danışılmalıdır.

Lansor Fiyat

Lansor fiyat size en yakın eczaneden kolaylıkla öğrenilebilir. Senelere göre değişim gösterebildiği için kesin bilgiler buradan elde edilmelidir.

Lansor muadili ilaçlar ise bundan farklı olabilir. Dolayısıyla bu ilaçla aynı etkiler gösteren muadilleri için, ayrı bir fiyat sormanız gereklidir.

Lansor Muadili

Lansor mide asidini düşürmek için kullanılır. Lanson kullananlar, sıklıklıkla buna benzer ilaçlar olup, olmadığını sorgular.

Lansor muadili olarak geçen birçok ilaç vardır. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Aprazol
 2. Degastrol
 3. Helicol
 4. Lansazol
 5. Lansoprol
 6. Lansoter
 7. Lasotab
 8. Lukazrol
 9. Opagis
 10. Pepticer
 11. Vogast
 12. Zoprol

Lansor muadili olarak geçen bu ilaçlar, eczanelerden alınabilir.

Peki, bebeklerde lansor nasıl kullanılır? Bebeklerin bünyesi daha hassas olduğu ve prospektüste çocuklarda kullanım önerilmediği için hekime danışmak gereklidir.

Bu durum, Lansor mide bulantısına iyi gelir mi sorusu için de geçerlidir. Zira hekimler, kullandığınız ilaçlara ve rahatsızlığa göre bunları yazmaktadır.

Bebeklerde Lansor Nasıl Kullanılır?

Lanson kullananlar, günde bir ya da iki kez kullanmaktadır. Kullanım şekli, hekim ve eczacılar tarafından anlatılır.

Ancak bebeklerde lansor nasıl kullanılır farklı bir konudur. Zira ilaç, bebeklerin bünyesi için uygun olmayabilir. Bunu en iyi bilecek doktor olduğu için, bebek bir doktora götürülmelidir. Ardından ona en iyi tedavi yöntemi uygulanır.

Lansor Mide Bulantısına İyi Gelir Mi?

Mide bulantısı, günümüzde en çok rastlanan şikâyetler arasındadır. Oldukça basit görülebildiği için Lansor mide bulantısına iyi gelir mi? Sorusu bu kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır.

Ancak bahsettiğimiz üzere ilacın yan etkileri oldukça geniştir. Eğer aldığınız farklı ilaçlarla aynı zamanda alınamıyorsa veya etken maddesine, yan maddelerine alerjiniz varsa olumsuz sonuçlar olabilir. Dolayısıyla Lansor mide bulantısına iyi gelir mi doktor tarafından belirlenmelidir.

Lansor Reçetesiz Alınır Mı?

Peki, Lansor reçetesiz alınır mı? Bilindiği üzere eczaneler hem reçeteli, hem de reçetesiz ilaç satmaktadır.

Lansor fiyat haricinde bilmeniz gereken bir husus, ilacın reçeteli olduğudur. Dolayısıyla reçeteniz yoksa eczaneden almanız mümkün değildir.

Lansor Yasaklandı Mı?

Bilindiği gibi bir süre önce bazı Proton Pompa İnhibitörü ilaçlar yasaklanmıştı. Dolayısıyla Lansor yasaklandı mı sorusu sıkça karşılaşılır.

Özellikle Lansor kullananlar arasında merak edilmekle beraber, ilaç yasaklı değildir. Reçete dâhilinde, eczaneden temin edilebilir.

Lansor Kullananlar

Lansor mide ilacı fiyatı 2020 – 2021 dâhil pek çok konu bu ilaca dair birçok merak edilen vardır. Fiyata yönelik sorular, eczaneden kolaylıkla öğrenilebilir.

Lansor yasaklandı mı ise olumsuzdur. İlaç, yasaklı olmayıp hâlâ kullanılmaktadır. Bunun için reçete almanız yeterlidir.

İlacın ciddi yan etkileri olduğu için Lansor reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı da olumsuzdur.

Lansor Mide İlacı Nedir? Ne İşe Yarar? konumuz ile ilgili yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı