Faydalı BilgilerTeknoloji

Kişi Arama Motoru – 10 Saniyede Aradığınız Kişiyi Bulun!

Kişi arama motoru, sosyal ağlarda kişi arama işlemi sayesinde adını – soyadını girdiğiniz kişiyi ya da kişileri kolaylıkla bulmanızı sağlar. Eğer siz de kişi araştırma programı arıyor ve kişi bulmak istiyorum diyorsanız, içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Kişi Arama

Sosyal ağlarda kişi arama yapmanın birden fazla yöntemi bulunuyor. Öncelikle aramak istediğiniz kişinin adını ya da soyadını bilmeniz gerekiyor. Bu bilgilere sahipseniz, aşağıda sıralanan yöntemlerle detaylı kişi arama yapabilirsiniz.

Kişi Bulmak İstiyorum

Kişi bulmak istiyorum diyorsanız, ilk olarak şansınızı sıraladığımız kişi arama motoru sitelerinden yana kullanabilirsiniz. Eğer yine sonuç alamadıysanız, Instagram kişi arama motoru gibi araçlarla sosyal medyada da istediğiniz kişiyi bulabilirsiniz.  Teknolojinin nimetlerinden ve imkanlarından faydalanmak için sizi içeriğimizin detaylarına alabiliriz;

Kişi Arama Motoru

Kişi arama motoru, eski arkadaşlarını ya da kişisel hesaplarını bulamadığınız kişileri kolaylıkla bulmanızı sağlar. Bunun için yapmanız gereken tek şey; sıralamış olduğumuz sitelerden herhangi birine giriş yaparak adını / soy adını ya da biliyorsanız telefon numarasını girmenizdir. Ardından aradığınız kişiye ait olduğu düşünülen hesaplar ve bilgiler karşınıza çıkacaktır. Bu sayede, aradığınız kişiyi oldukça kolay bir şekilde bulabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Kişi Araştırma Programı

Kişi araştırma programı / sitesi olarak faaliyet gösteren en popüler kişi arama motorları şu şekildedir;

  • Pipl
  • Peek You
  • Zaba Search

Pipl Türkçe

Pipl Türkçe versiyonu henüz yayımlanmayan bir servistir.

  • Arama yapmak için ilk olarak buraya tıklayın. https://pipl.com/pipl-search
  • Açılan sayfada bilgilerinizi doldurarak üye olun.
  • Sonrasında ise arama yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

Peek You

Peek You, detaylı kişi arama için en kapsamlı arama motorlarından birisidir. https://www.peekyou.com/ adresine giderek, aramak istediğiniz kişinin adını, soyadını ve biliyorsanız yaşadığı yeri girerek detaylı arama yapmaya başlayabilirsiniz.

Zaba Search

Zaba search kişi araştırma programı / siteleri arasında en iyi veri tabanına sahip olan sitedir. Pipl alternatifi olarak da bilinen bu kişi arama sitesi, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Açılan sayfada kişi adı / soyadı yazarak hemen sorgulamaya başlayabilirsiniz.

Eğer kişinin yalnızca telefon numarasını biliyorsanız, yine aynı site üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı