Teknoloji

Iphone Etkinleştirme Kilidi Kırma – 2021 Güncel Yöntem

Iphone Etkinleştirme Kilidi Kırma sanıldığının aksine imkansız değildir.  Iphone günümüzde en çok kullanılan cihazlar arasındadır. Global bir kullanıma sahiptir. Gelişmiş özelliklerine ek olarak, bir takım güvenlik hususları da vardır. Bunlardan biri de Iphone güvenlik kilidi olarak bilinir.

Bu kapsamda cihazın kaybolması yahut çalınması doğrultusunda, sizden farklı bir kişi tarafından gerek kullanılmasını, gerekse satışını daha zor hale getirir. Günümüzde birçok kişi telefonunu bir yerde kaybetmekte veya unutmakta olduğu için, Iphone bu özellik kapsamında kişileri güvene alır.

Peki, Iphone etkinleştirme kilidi kırma nasıl olur ve programı var mıdır?

Iphone Etkinleştirme Kilidi Kırma
Iphone Etkinleştirme Kilidi Kırmak için aşağıda yer alan adımları uygulamanız gerekmektedir.

Iphone Etkinleştirme Kilidi Nedir?

Iphone etkinleştirme kilidi kırma programı öncesinde, özelliğin ne olduğu da bilinmelidir.  Bu kapsamda IOS 7 ve üst versiyonlar, Iphone’umu Bul isimli bir uygulama taşır. Burada da etkinleştirme kilidi karşımıza çıkar. İşte Iphone etkinleştirme kilidi kırma yöntemleri…

Bir kişi IOS işletim sistemli cihazıyla iCloud üzerine giriş yapmaya kalktığında otomatik olarak aktif hal hale gelir. Dolayısıyla bir yerde unutulması, kaybedilmesi ya da çalınması durumunda; farklı kişilerin satmasını ve kullanmasını daha da zorlaştırır. Bu sadece Iphone’larda değil, iPad ve iPod’larda da geçerlidir.

Burada Apple kimliği ile cihazın eşleştirilmesi gerçekleşir. Ardından da güvenli şekilde gizlenmesi yapılır. Aktif hale getirilmesi ardından Apple yetkili servisleri dahi işlem yapamaz, kabul etmez. Dolayısıyla güçlü bir güvenlik önlemidir.

Iphone Etkinleştirme Kilidini Unuttum

Günümüzde birçok kişi birden fazla kullanıcı adına, e-mail adresine ve şifreye sahiptir. Dolayısıyla bazı durumlarda kişiler Iphone etkinleştirme kilidini unuttum sorunu yaşayabilir. Bunun için yapılması gerekenler, oldukça kolaydır.

  • Bunun için öncelikle https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid adresine girilir. Ardından da hesap bulunup, gerekli sıfırlama işlemleri gerçekleştirilir.
  • Eğer bulamamışsanız ve Iphone’unuzun orijinal faturası bulunuyorsa, Apple Destek Hattıyla irtibat kurulur. Ardından da danışmanla birlikte söz konusu fatura Apple’ın İrlanda Genel Merkezine postalanır.
  • Burada da mail adresi ile yeni Apple kimliği gerekir.
  • Posta işlemi tamamlanınca, yaklaşık 3 ile 5 gün ardından gelen mail ve yapılan işlemler ardından etkinleştirme kilidi kaldırılır.

Iphone Etkinleştirme Kilidi Kaldırma

Iphone etkinleştirme ekranını geçme ve Iphone etkinleştirme kilidi kırma için farklı yöntemler vardır. Bunlardan bir tanesi cihazı sıfır değil, farklı bir kullanıcıdan almış kişiler için geçerlidir. Bu çerçevede önceki sahiple temasa geçilerek, durum anlatılır ve yardım istenir.

Ayrıca iCloud sitesine girilerek de işlem yapılabilir. Buna ek olarak doğrudan cihaz üzerinden kilit kaldırma yapmak da mümkündür. Burada ilk olarak Iphone’umu bul üzerine dokunulur. Ardından karşınıza gelen ekranda, tüm cihazlar seçilir. Burada ilişkili olan tüm cihazlar liste halinde verilir.

Ardından etkinleştirme kilidi kaldırılmak istenen cihaz seçilir. Ekrana gelen hesaptan kaldır butonu kullanılır ve gerekli işlemler tamamlanarak, kilit açılır.

Iphone Etkinleştirme Kilidini Sitelerden Kaldırma

 Iphone etkinleştirme kilidini kırma kesin çözüm için deneyebileceğiniz bir diğer yol da farklı sitelerden yardım almadır. Günümüzde internetin gelişmesiyle beraber, birçok web sitesi ve servis te hayatımıza girmiştir. Dolayısıyla kısa bir araştırma ardından, buna yönelik hizmetler sunan bir sayfa bulunabilir. Eğer İngilizce araştırma yapılırsa, daha geniş sonuçlara erişilebilir.

Ancak burada çalışmak istediğiniz sitenin güvenilir olduğundan emin olmak gerekir. Zira aksi durum farklı problemlere nedendir. Bunun ardından gerekli talimatları takip edip, etkinleştirme kilidi kaldırılabilir.

Eğer sizden IMEI kodu talep edilirse, bunu belirtmek gerekir. Burada farklı sürümlerde, farklı şekilde bulunur. Iphone 6S-6S Plus-7-7S Plus-8-8S Plus-X modellerde SIM kart bölümüne bakılır. Önceki sürümlerde ise telefonun arka tarafında, alt kısımlarda yer alır. Bunu sağladıktan sonra ilgili site gerekli yönergeleri, ayrıntılarıyla vermiştir. Dolayısıyla bunlar takip edilip işlem yapılır.

Iphone Etkinleştirme Kilidini Programla Kaldırma

Iphone etkinleştirme kilidi kırma programı da internette bulunabilecek yazılımlar arasındadır. Ancak tıpkı web sitelerinde olduğu gibi, programlara da dikkatli bir şekilde yaklaşmak gerekir. Aksi durum bazı güvenlik açıklarına neden olabilir.

Program bulduktan sonra nasıl kullanılacağı kendi sitesiyle detaylarıyla beraber anlatılır. Eğer bunlar takip edilirse, kısa sürede çözüm bulunur.

Iphone Etkinleştirme Kilidini İnternetten Kaldırma

Iphone etkinleştirme kilidi kaldırma aynı zamanda internet üzerinden de yapılır. Burada öncelikle iCloud üzerine girilir. Ardından da Iphone Bul üzerine tıklanır. Ekranda tüm aygıtlar seçilir. Ardından listelenen cihazlardan seçim yapılarak, sil işlemi uygulanır.

Ardından diğer işlemler sonucunda hesaptan kaldırılır. Dolayısıyla cihaz üzerinden yapılan işlemle neredeyse aynıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı